Hakkımızda

Öğrencileriyle Gurur Duyan Dost Bir Okul

Çocuklarınız için en iyisi

2009-2010 Eğitim ve Öğretim yılında “Naz Anaokulu” adıyla İstanbul’da tek şube olarak Eğitim sektöründe hizmet vermeye başlayan kurumumuz, 2011 – 2012 yılında da ikinci şubemizi açarak,her geçen gün büyüyerek hizmet verebilmek adına yolculuğumuza devam etmekteyiz.

T.C Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel anaokulları için hazırladığı mevzuata uygun olarak eğitim sunan M.E.B’na bağlı özel eğitim kurumudur. Okulumuz, modern ve kaliteli bir eğitim anlayışı ile her türlü fiziksel ve teknolojik altyapıya sahip, çocukların merak duygusunu ve hayal dünyalarını geliştirecek biçimde hazırlanmış binamızda, çocuk güvenliğini ve her bir çocuğumuzun ayrı ve özel bireyler olduğunu gözeterek, çağdaş, güvenilir ve eğitimde öncü bir kurum olmayı hedeflemiştir. Ailelerimizin okul öncesi çağındaki çocuklarını güvenle teslim edebileceği kurumumuz; profesyonel kadrosu ile tam gün, yarım gün ve oyun grubu olarak hizmet vermektedir.

Ayrıca okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak; Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi için uygulanan projede gerekli kriterleri karşılayan okulumuz “BEYAZ BAYRAK ve SERTİFİKA” almaya hak kazanmıştır.

Naz Anaokulu, çocukların kendilerini rahatça ifade etmelerini sağlayan bir okul ortamı sağlar. Öğretmenlerin ve öğrencilerin mutlu olmalarının iyi eğitimin en önemli koşulu olduğuna inanır, kahkaha atılmadan, eğlenmeden geçen bir günün ziyan olduğuna inanır. Oyunun çocuğun yaşamında ve okullarımızın her alanında var olmasına özen gösterir.

Öğrenme Ortamı

Temiz, düzenli ve ferah bir öğrenme ortamının çocukların eğitimi ve gelişimi açısından önemli olduğuna inanıyoruz.

Tecrübeli Öğretmenler

Yılların tecrübesi ile sağlam adımlar atarak, çocukların isteklerine cevap veren kadromuz ile öndeyiz.

Günlük Programlar

Plan ve programın eğitimin en önemli unsuru olduğunu bilip düzenli olarak gelişim programlarımızı yeniliyoruz.

Öğrencilerimizle Birlikte Hazırladığımız Videoyu İzleyin

Çocuklarınız için en iyisi

Her yaş grubuna özel sınıflarımızla öğrencilerin becerilerine uygun eğitimler vererek gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Eğlenerek öğrenmeleri için destek olup araştırmaya, sorgulamaya ve düşündürme teşvik ediyoruz.

0

Mutlu Öğrenci

0

Öğretmen

0

Saat Eğitim

0

Yenilikçi Yöntemler

Öğrenme Becerileri

Çocuk; hayata ve sosyal yaşama dair pek çok şeyi oyun aracılığıyla öğrenir. Paylaşma, yardımlaşma, sıra bekleme, başkalarının haklarına saygılı olma, sınıflama, sıralama, denge, sayı sayma, dil ve anlatım becerisi oyun içinde ve oyun sırasında öğrenilir ve geliştirilir.

Sorumluluk

Arkadaş grubuna katılabilme, grup içinde fikirlerini söyleyebilme, hakkını arayabilme, haksızlıkla baş edebilme, yardım alma becerileri öğretilerek çocuğumuza sorumluluk kavramını kazandırıyoruz.

Takım Çalışması

İş bölümüne uyma, gruba dahil olma gibi sosyal becerilerini geliştirmeye yönelik çocuklara; grubun ihtiyaçlarına yönelik grup oyunları oynatılır..

İletişim

Arkadaşça davranışları kullanabilme, iltifat etme, oyuna katılabilme, konuşmayı başlatma, teşekkür etme, başkalarını tanıma, bir gruba katılma, özür dileme gibi iletişim becerileri çocuklarımıza öğretilir.

Bağımsızlık

Çocuğumuza; özgüveni geliştirme, kendindeki olumlu özellikleri fark etme ve ifade edebilme, yapabilirlikleri hakkında iç görü kazanma özellikleri kazandırılır.

Motivasyon

Duygu ve düşüncelerini uygun yollarla ifade edebilme,kızgınlık duygusu ile baş edebilme,sırasını bekleyebilme, dinleme, kurala uyum sağlayabilme, iç sesleri kontrol edebilme gibi motivasyon unsurları çocuklarımıza aşılanır.

Sorgulayan zihin

Çocuklarımızın; sorunu tanımlama, çözüm yolu üretme ve uygun çözümü seçip uygulayabilme gibi zihin gelişimlerine yardımcı olmaktayız.

Haber Bültenimize Abone Olun

E-postanızı girin, size yeni kurslar ve etkinlikler hakkında bilgi gönderelim.